Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Yasal Bilgilendirme Metni

Bu web sitesinin işletmecisi sıfatıyla Lycia Hotel, Çukurbağ Yarımadası, Arman Talay Sok No 20, Kaş/ Antalya adresinde faaliyet göstermekte olup Bilgilerin Korunması Hakkındaki Avrupa Birliği Ana Yönetmeliği (EU-DSGVO)  hükümleri uyarınca kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi ve kullanımından sorumlu olan kuruluştur.

Web sitemizi ziyaret etmeniz ve otelimizde konaklamanız halinde kişisel bilgilerinizin  LYCIA HOTEL tarafından hangi tür, kapsam ve amaçla toplanacağı, işleneceği ve kullanılacağı hususlarında sizi aydınlatmak amacıyla aşağıdaki bilgilendirme metni hazırlanmış ve bilginize sunulmuştur.

Kişisel verilerinizin toplanması ve depolanması ile bu bilgilerin işleniş türü ve amaçları

“Kişisel veriler” terimi, bir kimsenin kimlik teşhisini olanaklı kılmaya müsait türden bilgileri ifade eder.  

Kuruluşumuz ziyaret ve konaklamanız sırasında yasal hükümler çerçevesinde çeşitli kaynaklardan kişisel verilerinizi toplamaktadır. Bu veriler örneğin şunlardır;

Belli durum ve şartlar altında aynı şekilde şu bilgileri de toplayabilmekteyiz:

Şayet talep ettiğiniz ürün ve hizmetlerle ilgili olarak kuruluşumuza ya da hizmet sunucularımıza başka kimselere ait kişisel verileri bildirmeniz gerekliyse (örneğin bir başkası için rezervasyon yaptırmanız gibi), bilgilerini vereceğiniz kişinin kişisel verilerinin iletilmesine rızasını almanız ve buna istinaden sözkonusu verileri bu yasal bilgilendirme metni çerçevesinde kullanmamıza izin vermeniz gerekmektedir.

İletişim / Kişisel verilerin toplanması

Kuruluşumuz kişisel verileri farklı kaynak ve yollardan toplamaktadır. Şöyle ki;

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında:

Web sitemizi her ziyaretiniz sırasında tarayıcınız (browser) otomatik olarak web sitemizin veri sunucusuna (server) bilgiler gönderir ve bunlar geçici bir süre için Logfile adı verilen bir dosyada toplanır. Bu işlem esnasında aşağıda listelenen bilgiler sizin iradeniz dışında toplanmış ve otomatik düzenekle silinene kadar kaydedilmiş olur:

Bu verilerin toplanması ve işlenmesi, web sitemizin kullanılmasına olanak sağlama (bağlantı kurma düzeni), sistem güvenliğini ve istikrarını sürekli kılma, ağ altyapısını yönetme ve internet sunumumuzu optimize etme ile dahili istatistiki amaçlara hizmet eder. IP adresinden ise yalnızca ağ altyapısına yönelik saldırılarda ve istatistiki amaçlarla yararlanılır.

Kişisel veriler kurumumuz tarafından çeşitli yollardan toplanmaktadır. Şöyle ki;

Stratejik ortaklar. Otelimizde kaldığınız süre içerisindeki deneyimlerinize dayanarak ilginizi çekebileceğine inandığımız ürünleri, hizmetleri ya da teklifleri size ulaştırabilmek amacıyla işbirliği halinde olduğumuz kuruluşlardan da kişisel veriler toplamaktayız. Bu tür stratejik iş ortaklarımız arasında bölgemizdeki restoranlar, seyahat ortakları ve acenteleri, araç kiralama kuruluşları ve seyahat rezervasyon platformları bulunmaktadır. Stratejik iş ortakları LYCIA HOTEL’den bağımsız kuruluşlardır.

Verilerinizin üçüncü kişilere iletilmesi

Sadece sizin açık ve net izninizle, bunun için yasal bir dayanak mevcutsa veya haklarımızın, özellikle de sizinle yaptığımız bir anlaşmadan doğan haklarımızın yaptırımı olarak zorunlu hale gelmişse kişisel verilerinizi üçüncü şahıslara iletebiliriz.

Veri güvenliği

Tesadüfen veya bilinçli manipülasyona, kısmen veya tümüyle kayba, tahribata veya izinsiz erişime karşı verilerinizi korumak amacıyla kuruluşumuz tarafından uygun teknik ve örgütsel güvenlik önlemleri alınmıştır. Güvenlik önlemlerimiz teknolojik gelişmeye uygun olarak sürekli iyileştirilmektedir.

Verilerinize ilişkin olarak bilgilendirme, düzeltme, kapama ve silme işlemleri

Depolanan tüm verileriniz hakkında bilgi alma, yanlış bilgileri düzelttirme, kapattırma ve sildirtme hakkına sahipsiniz. Bu işlemler için veya kişisel verilerinizle ilgili başkaca sorunuz olması halinde  lütfen şu adrese E-Mail ile başvurunuz: info@lycia-hotel.com

Verilerinizin korunmasına dair bu bilgilendirme metninde değişiklikler

Web sitemizin ilerideki gelişimine veya yasalarda ve dolayısıyla resmi dairelerce uygulanan mevzuat ve yönergelerde yapılacak değişikliklere uygun olarak kişisel verilerinizin korunmasına dair bu bilgilendirme metninde güncelleme yapılması gerekli olabilir. En güncel bilgilendirme metnine her an web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 25.05.2018

Çıkış
Likya’nın kalbinde bozulmamış doğasıyla Kaş;

Otelimiz Şehir merkezine birkaç dakika uzaklıkta, Çukurbağ Yarımadasındadır. Şehir merkezinden Yarımadaya düzenli minibüs seferleri vardır.

Küçük antik liman kenti Kaş’ta (antik adıyla Habesos) öncelikle Akdeniz’in en güzel manzaralarını, şehrin dar sokaklarında her bütçeye ve zevke hitap eden alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda dükkânın yanı sıra, mükemmel restoranlar, kaffeler ve barlar bulunmaktadır.

Kayalık yapısının yanı sıra çarpıcı güzellikte küçüklü büyüklü plajlar bulacağınız, yılın on bir ayı Güneşli geçen Kaş’ta Nisan ayından itibaren deniz suyu sıcaklığı 20 derecenin üzerindedir.

Dünyanın en önemli dalış bölgelerinden biri olan Kaş, tespit edilmiş 30 dalış noktasıyla çok zengin sualtı canlılığı ve faunasına sahiptir. Yaz aylarında 40-50 m varan görüş mesafesi ve kayalık dip yapısıyla Kızıldeniz'den sonra, Akdeniz'in önemli dalış noktasıdır. Batık şehir kalıntıları, Dünyanın ilk sualtı arkeoloji parkı, Yamaç paraşütü, Bisiklet turları, ünlü “Likya Yolu” kültür ve doğa yürüyüşleri, Kano turları, Yelkencilik, Mavi yolculuk ve tekne turları çarpıcı doğa ve kültürel güzelliklerin tadını çıkaracağınız diğer alternatif aktiviteler arasındadır.

Likya uygarlığını daha yakından tanımak isteyenler için, antik kentlere günübirlik geziler de yapılmaktadır. Kaş'ın çevresinde; UNESCO Tarafından Dünya kültür mirası listesine alınan St. Nikolas Kilisesi, Xanthos, Letoon, Patara, Phellos, Pinara, Tlos, Istlada, Apollonia, Aperlai, Simena, ısinda, Kyaenai, Arykanda, Myra gibi antik kentlerin yanı sıra, henüz ismi bilinmeyen birçok antik kalıntılar keşfedilmeyi bekler.

Sizleri Akdeniz’in en güzel antik liman şehirlerinden biri olan Kaş’taki Lycia Otel ‘e bekliyoruz.


Kaş’ın Uluslar arası hava alanlarına; Dalaman yaklaşık 160 km ve Antalya’ya 210 km dir. Her iki yönden kara yolu ile otobüs, dolmuş, oto kiralama ya da taksi ile ulaşım mümkündür.

N 36.1856, E 29.5901

   Sakin ve dinlendirici bir tatil için; nefis bahçeli restoranlar, temiz sokaklar, güzel dükkanlar, çok renkli bir Pazar...


Ve antik küçük liman kentinin içinde Likya tarihinin muhteşem eserleri; restore edilmiş evleri, Kayalara oyulmuş mezarları, antik tiyatro, lahitleri ile...


Nefes kesici bir doğada Kaş ve çevresindeki güzelliklerin sizleri büyülemesini izin verin.