Likya’nın kalbinde bozulmamış doğasıyla Kaş;

Otelimiz Şehir merkezine birkaç dakika uzaklıkta, Çukurbağ Yarımadasındadır. Şehir merkezinden Yarımadaya düzenli minibüs seferleri vardır.

Küçük antik liman kenti Kaş’ta (antik adıyla Habesos) öncelikle Akdeniz’in en güzel manzaralarını, şehrin dar sokaklarında her bütçeye ve zevke hitap eden alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda dükkânın yanı sıra, mükemmel restoranlar, kaffeler ve barlar bulunmaktadır.

Kayalık yapısının yanı sıra çarpıcı güzellikte küçüklü büyüklü plajlar bulacağınız, yılın on bir ayı Güneşli geçen Kaş’ta Nisan ayından itibaren deniz suyu sıcaklığı 20 derecenin üzerindedir.

Dünyanın en önemli dalış bölgelerinden biri olan Kaş, tespit edilmiş 30 dalış noktasıyla çok zengin sualtı canlılığı ve faunasına sahiptir. Yaz aylarında 40-50 m varan görüş mesafesi ve kayalık dip yapısıyla Kızıldeniz'den sonra, Akdeniz'in önemli dalış noktasıdır. Batık şehir kalıntıları, Dünyanın ilk sualtı arkeoloji parkı, Yamaç paraşütü, Bisiklet turları, ünlü “Likya Yolu” kültür ve doğa yürüyüşleri, Kano turları, Yelkencilik, Mavi yolculuk ve tekne turları çarpıcı doğa ve kültürel güzelliklerin tadını çıkaracağınız diğer alternatif aktiviteler arasındadır.

Likya uygarlığını daha yakından tanımak isteyenler için, antik kentlere günübirlik geziler de yapılmaktadır. Kaş'ın çevresinde; UNESCO Tarafından Dünya kültür mirası listesine alınan St. Nikolas Kilisesi, Xanthos, Letoon, Patara, Phellos, Pinara, Tlos, Istlada, Apollonia, Aperlai, Simena, ısinda, Kyaenai, Arykanda, Myra gibi antik kentlerin yanı sıra, henüz ismi bilinmeyen birçok antik kalıntılar keşfedilmeyi bekler.

Sizleri Akdeniz’in en güzel antik liman şehirlerinden biri olan Kaş’taki Lycia Otel ‘e bekliyoruz.


Kaş’ın Uluslar arası hava alanlarına; Dalaman yaklaşık 160 km ve Antalya’ya 210 km dir. Her iki yönden kara yolu ile otobüs, dolmuş, oto kiralama ya da taksi ile ulaşım mümkündür.

N 36.1856, E 29.5901

   Sakin ve dinlendirici bir tatil için; nefis bahçeli restoranlar, temiz sokaklar, güzel dükkanlar, çok renkli bir Pazar...


Ve antik küçük liman kentinin içinde Likya tarihinin muhteşem eserleri; restore edilmiş evleri, Kayalara oyulmuş mezarları, antik tiyatro, lahitleri ile...


Nefes kesici bir doğada Kaş ve çevresindeki güzelliklerin sizleri büyülemesini izin verin.